Як обрати навчальний заклад за кордоном і не прогадати?

navchannya_01

Вибір навчального закладу, як і вибір професії, здійснюють значний вплив на все наше подальше життя. Престижний диплом відкриває для молодого фахівця двері до великих компаній, а глибокі знання стають надійним фундаментом блискучої кар’єри. Тому так важливо з самого початку зробити правильний вибір. Як вступити до університету і не прогадати?

Підготовка до вступу в закордонний вищий навчальний заклад триває від 12 до 18 місяців – саме стільки часу зазвичай необхідно студенту, щоб обрати університет і спеціальність, підготувати і оформити документи, скласти необхідні тести та / або пройти вступні співбесіди. Це оптимальний час, за який можна не поспішаючи підготуватися до початку нової сторінки у вашій біографії.

Вибір спеціальності. Навіть якщо ви все життя мріяли стати президентом, вибір програми навчання може бути дуже складним. Комусь більше підійде міжнародне право, комусь – менеджмент. Обираючи ВНЗ, слід спиратися не тільки на назви спеціальностей, а й уважно читати програму: багато курсів будуть читатися, але деякі припускають самостійне вивчення предмета. Спробуйте також дізнатися, чи легко влаштуватися на першу роботу, маючи на руках диплом? Все це в кінцевому підсумку допоможе вам обрати спеціальність, яка буде хороша не тільки для гаманця, але і для душі.

Вибір навчального закладу. Коли ви визначитеся зі спеціальністю, коло університетів і коледжів значно звузиться. Після цього можна заглянути у всесвітній рейтинг університетів, і вибрати кілька навчальних закладів, що пропонують оптимальне поєднання якості навчання та його вартості.

Вивчення мови. Не забувайте, що все навчання за кордоном відбувається державною мовою. Багато країн також пропонують здобуття освіти англійською. Але навіть якщо ви вивчали “інгліш” з дитинства, сприймати на лекціях і семінарах розмовну мову, а тим більше запам’ятовувати сказане на ній, буде складно. А як щодо навчання французькою або чеською? Постарайтеся перед вступом пройти академічні мовні курси.

Вибір країни. Тепер ви знаєте, що хочете вивчати, якою мовою, і у вас навіть є орієнтовний перелік університетів. Прекрасно! Залишилося зробити свій найважливіший вибір.

Варто відзначити, що при зміні одного з цих пунктів може помінятися вся струнка картина. Потрібно враховувати всі нюанси. Наприклад, Велика Британія не дає дозволу студентам залишатися на своїй території понад 4-х місяців після завершення академічної програми. Тож, якщо ви плануєте, закінчивши університет, залишитися працювати в цій країні для проходження практики або отримання першого місця роботи, або навіть виду на проживання, то краще розглянути інші варіанти.

Складно? Дійсно, в освіті за кордоном багато підводних каменів. Людині, яка раніше не стикалася з цією темою, краще підбирати університет за допомогою фахівця.

Ми звернулися з питаннями про те, як правильно вибирати навчальний заклад за кордоном, до агентства karandash.ua. Експерти агентства підтверджують, що обирати університет – справа не з легких, і вимагає комплексного підходу. Адже навіть після тривалого вивчення вишів і коледжів, студент, який відправився за кордон до початку навчального року, буває здивований і навіть спантеличений. По-перше, від українських реалій в далеких країнах відрізняється все: від правил дорожнього руху до культурних норм. А по-друге, потрібно інтенсивно вчитися.

По можливості, фахівці рекомендують вивчати звичаї країни, в яку ви збираєтеся їхати, заздалегідь.

Однак про такі важливі речі, як наявність своєї футбольної команди, кількість наукових звань у викладача або в якому районі міста краще зняти квартиру, можна дізнатися, тільки приїхавши на місце. Постарайтеся поставити ці запитання представнику навчального закладу, поки перебуваєте в Україні. Для цього не обов’язково писати довгі листи до університету. Відвідуйте виставки навчальних закладів, приходьте на освітній воркшоп, стежте за новинами університетів в соцмережах.

До слова, воркшоп – унікальний захід. На нього приїжджають представники великих і цікавих навчальних закладів, які дійсно зацікавлені в українських студентах. Для вас – це прекрасна можливість вивідати всі секрети студентського життя з перших рук. Часто достатньо півгодини, щоб зрозуміти, що вуз вам не підходить, або навпаки – що ви закохалися в цей університет і хочете навчатися саме там.

Найближчий освітній воркшоп відбудеться 5 лютого 2016 року.

Участь у воркшопі безкоштовна, але дає безліч переваг: