Міжнародна діяльність

13043489_1178918305451959_5969716406652778193_n 12961669_1178918312118625_7169652893425706767_n 12974453_1178918302118626_3172190444919846416_n20160413_152124
У Львівському Будинку праці за участю комерційного директора Фонду ім. Горста Рогуша Екгарда Керайна відбувся майстер-клас на тему: «Досягнення успіху підприємницької діяльності через розвиток самомотивації». Спершу директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк висловив слова вдячності німецькому колезі за співпрацю та вручив йому грамоту за допомогу в організації професійного навчання безробітних з основ підприємницької діяльності, сприяння розвитку бізнесу у Львівській області та вагомий внесок у виконання завдань, пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості в Україні.
Перш, ніж перейти до основної частини, Екгард Керайн довів до уваги слухацької аудиторії – директорів базових центрів зайнятості та їхніх заступників – основні цілі та ідеї філософії, яку він пропагує на Україні. Фонд ім. Горста Рогуша заснований в Німеччині та покликаний надавати всебічну допомогу молодим мешканцям сусідуючих країн у започаткуванні бізнесу і ведення його за етичними нормами. Підприємництво розглядається як суспільна потуга, мета якого – не збагатіти коштом працівників чи клієнтів, а довготривала і стабільна результативність за принципом «давати, щоб отримувати». Промовець на власному прикладі розповів присутнім про те, як самомотивація може кардинально вплинути на життя особи та змінити його на краще. Він зазначив, що той, хто чітко дотримується послідовності певних дій просто приречений на успіх.
Складові алгоритму успішності присутнім презентували фахівці Львівського центру професійно-технічної освіти  державної служби зайнятості   та спеціалісти  обласної служби зайнятості, котрі упродовж року відвідували заняття Екгарда Керайна. Відтепер вони передаватимуть здобуті знання безробітним, що мають намір стати на шлях підприємництва. Мова йшла про необхідність системного аналізу ситуації та власних досягнень, уміння складати плани, визначати довго- і короткострокові цілі, постійно працювати над самовдосконаленням і самоосвітою. Багато уваги промовці сконцентрували на тайм-менеджменті, методах керування часом, аспектах маркетингу як способу заробляння грошей, особливостях організації роботи підприємства, важливість контролінгу, делегування повноважень та ін. Червоною ниткою у промовах звучало твердження, що через особистий успіх будь-хто може забезпечити результативність роботи як фірми, де особа працює, так і країни в цілому.
Для директорського корпусу майстер-клас був цікавий тим, що приклади наводилися не тільки з повсякденного життя, але й зі сфери діяльності. Тобто кожний міг проаналізувати свої особистісні риси, манеру поведінки, оцінити самоорганізацію, активність, готовність до критичної самооцінки. А ще – визначити ключові завдання, за допомогою яких можна згуртувати колектив і націлити його на досягнення конкретної мети.
Наприкінці зустрічі представник Фонду ім. Горста Рогуша Екгард Керайн вручив своїм вихованцям – посадовцям Львівської обласної служби зайнятості – сертифікати на право тренерської діяльності.

IMG_1461IMG_4527IMG_4525

У 2015 році успішно продовжилася співпраця з Фондом Горста Рогуша (Німеччина). В рамках співпраці працівники ЦПТО Сапрука О.Й. та Доскуч Л.В. взяли участь в програмі підготовки тренерів з метою охоплення більш широкого кола слухачів тренінгом “Успіх можна спланувати”. Програма тренінгів для тренерів буде продовжена в 2016 році.

В рамках цієї співпраці також проведено навчання 42 осіб з числа безробітних за експериментальною навчальною програмою “Досягнення успіху в підприємницькій діяльності через розвиток само мотивації”. 40 учасників успішно завершили навчання та розпочали власну справу. Серед бізнес-ідей, які втілювалися в життя, були як звичні для регіону (зелений туризм, фермерська діяльність, торгівля) так і досить незвичайні (відкриття кав’ярні – книгарні, вуличного кулінарного кафе, міні- сироварні тощо).  Через декілька місяців після закінчення навчання в  одній з груп  було проведено опитування. Його результати свідчать про позитивне сприйняття учасниками як самого матеріалу так і його викладання, а також вдале поєднання курсу “Успіх можна спланувати” та “Основи підприємницької діяльності”. Позитивну оцінку техніки навчання отримала робота викладачів ЦПТО.  Про це свідчать також відгуки, які залишають випускники курсів цільового призначення.

                                                                      Наші випусники.

Вчитися ніколи не пізно. Такого правила по житті дотримуються багато людей. У Львівському центрі ПТО ДСЗ педпрацівники кожного дня стикаються з контингентом дорослих людей, які з тих чи інших обставин сіли за парту, слухають лекції та вивчають нові дисципліни, роблять певні розрахунки, моніторять ситуацію на ринку Львівщини, тощо. 15 червня розпочали навчання група слухачів, скерованих районними центрами зайнятості та Львівським міським центром зайнятості, які виявили бажання підвищити свою кваліфікацію за напрямом «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації» і здобути основні теоретичні знання ведення підприємницької діяльності.
Навчальний процес, котрий тривав три тижні складався із курсу лекцій комерційного директора німецького фонду Горста Рогуша Екгарда Керайна. Надзвичайно цікава інформація, яка була донесена до слухачів п. Керайном заставила їх переоцінити свої можливості, знайти великий життєвий потенціал у собі, стати впевненішими і вміти правильно і відповідально приймати важливі рішення.
Семінар побудований із трьох блоків.
Екгард Керайн представив увазі слухачів такі важливі моменти ведення підприємницької діяльності як самомотивація до власної справи, тайм-менеджмент (управління часом), планування свого успіху, ефективне управління персоналом, по новому представив маркетингові стратегії та інструменти.
Під час навчання багато уваги відводилося вивченню ситуації на ринку, надання тих чи інших послуг. Для прикладу, наголошувалося, що не варто відкривати в місті п’ятсоту перукарню, а краще реалізовувати нову ідею. При цьому вирішальне значення має внутрішня мотивація, планування й ефективне використання власного часу. А ще – якісний підбір персоналу, адже на початку діяльності підприємець обмежений в коштах, тому не може створити достатньої кількості робочих місць. Отож добирати кадри повинен так, аби працівники доповнювали один одного своїми здібностями. Під час лекцій неодноразово акцентувалося і на важливості позитивного мислення, без якого неможливо збудувати щасливе, забезпечене життя.
Після тижневого семінару наші слухачі вмотивовані, ознайомлені із секретами ведення бізнесу, а особливо старту у ньому, описували свою бізнес-ідею, розраховували маркетингові та виробничі плани, оцінювали можливі ризики. Завдяки досвідченим викладачам , їхній професійним консультаціям, порадам слухачі групи 74-15 успішно захистили свої бізнес -плани. Маючи за плечима життєвий досвід, прослухавши теоретичний курс у нашому Центрі маємо надію що ”практична” частина реалізації своєї бізнес-ідеї буде успішною.
Успіху Вам , дорогі випускники.

IMG_4766

 

IMG_4534

 

16 квітня 2015 року завершила навчання група слухачів, які мали   бажання дізнатися про ази ведення підприємницької діяльності. Навчання розпочалося 30 березня і впродовж майже трьох тижнів майбутні підприємці отримали насичену програму, яка складалася із семінару  комерційного директора Фонду Горста Рогуша Екгарда Керайна, де розглядалися надзвичайно корисні та цікаві моменти ведення  бізнесу та написання і презентування  бізнес-плану. Семінар побудований  із трьох блоків. Екгард Керайн  представив увазі слухачів такі важливі моменти ведення підприємницької  діяльності як самомотивація до власної справи, тайм-менеджмент (управління часом), планування свого успіху, ефективне управління персоналом,  по новому представив маркетингові стратегії та інструменти. Після тижневого семінару  наші слухачі вмотивовані, ознайомлені із секретами ведення бізнесу, а особливо старту у ньому, описували свою бізнес-ідею, розраховували маркетингові та виробничі плани, оцінювали можливі ризики.  Завдяки досвідченим викладачам , їхній професійним консультаціям, порадам слухачі групи 45-15 успішно захистили свої бізнес -плани. Маючи за плечима  життєвий досвід,  прослухавши теоретичний курс у нашому Центрі  маємо надію що”практична” частина реалізації своєї бізнес-ідеї буде успішною.

DSC_1356

DSC_1363

DSC_1376

В 2014 році навчальний центр почав налагоджувати міжнародну діяльність, зокрема з Фондом Ґорста Рогуша (Німеччина).  Головне завдання, яке ставить перед собою Фонд -  це підтримка та розвиток дрібного і середнього бізнесу в Україні, навчити людей, які втратили роботу, відкрити  власну справу, долати психологічний бар’єр для досягнення мети.

IMG_4459

Співпраця з Фондом буде продовжуватись у 2015 році, вже опрацьована угода про спільну діяльність з Фондом по організації навчання безробітних, які хочуть започаткувати власну справу.

Не вперше  у Львівському Центрі ПТО ДСЗ відбувається  випуск слухачів,  які закінчили  навчання за напрямом «Основи підприємницької діяльності». Центр від слухачів має хороші відгуки про навчання  за програмою   цього напряму, а також бачить їхню  позитивну результативність, оскільки багато наших випускників у подальшому успішно ведуть підприємництво.

Але,  як кажуть, вдосконаленню немає меж… 11 листопада 2014 року  успішно завершила  навчання група слухачів, які  навчалися дещо за іншим напрямом, що мав назву «Досягнення  підприємницької діяльності через  розвиток самомотивації». Цей напрям відрізняється тим, що  окрім прорахунків свого бізнес-плану, аналізу конкурентного середовища, маркетингового дослідження слухачі мали можливість прослухати курс лекцій  комерційного директора, тренера  фонду Горста Рогуша Екгарда Керайна, який розповів  їм  про самомотивацію у роботі за допомогою планування, основні правила якісного управління часом,  план життєвих цілей, маркетингові стратегії, основні етапи в організації та ефективній діяльності  суб’єкта підприємництва  і т.д.

Благодійний фонд Горста Рогуша заснований у 2006 році. Головна мета його – сприяння розвитку  відповідних вмінь та навичок у підприємців, що працюють у сфері ремісництва та роздрібної торгівлі,  метою покращення стану народного господарства певної країни. Фонд також зацікавився  нашим містом, вбачаючи його перспективним у розвитку малого і середнього бізнесу.

Поєднання  цікавих  лекцій п. Керайна і викладення матеріалу  наших викладачів  у комплексі дали відмінний результат,  який слухачі  продемонстрували на захисті бізнес-планів. Кожен слухач детально розповів про свій майбутній бізнес, про надзвичайно цікавий курс лекцій  Екгарда Керайна, який змусив  їх подивитися на звичні, здавалося б речі , з іншої точки зору. Вони переконані в  успішному  підприємницькому старті і подальшому ефективному  веденні свого бізнесу.  Щасти Вам , шановні випускники!

01.10.2014 р.

Ведеться підготовка щодо спільної діяльності з німецьким фондом Горста Рогуша (підтримка дрібного та малого бізнесу).

- Проведення навчання в Україні з людьми, які втратили роботу та планують в майбутньому займатися
   підприємницькою діяльністю;
- Надання консультативної допомоги підприємцям –початківцям, які мають певні труднощі у веденні бізнесу;
- Проведення  багатоденного навчання із видачею сертифікату від фонду та пакетом лекційного матеріалу.

Для запобігання торгівлі українцями на Львівщині зібрались представники з майже 10 країн

Впродовж 27-31 травня в Україні з робочим візитом перебували представники з майже 10 країн.

Ерік Панлю, представник міністерства закордонних справ Франції, Олів’є Пейру, радник ОБСЄ по проблемі торгівлі людьми в Європі, Женевєв Коля та Альєт Шову, представники Крітасу Франції, також представники Карітасів Болгарії, Албанії, Вірменії, Туреччини, Боснії і Герцоговини, представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ, Української Греко-Католицької Церкви, Міжнародної організацій з Міграції, ОБСЄ в Україні, а також представники інших українських благодійних і громадських організацій, діяльність яких спрямована на превенцію торгівлі людьми і надання допомоги в рішенні соціально-психологічніх проблем.

З жовтня 2011 року партнери Карітасу із Східної Європи та середземноморських країн працюють разом в рамках проекту, який спрямований на розвиток і зміцнення співробітництва для оптимізації та прискорення існуючих зусиль по боротьбі з торгівлею людьми. Їх зустріч із високопосадовцями і громадськими правозахисниками на Львівщині наприкінці травня була зосереджена на двох темах: допомога жертвам торгівлі людьми і підтримка неповнолітніх жертв торгівлі людьми. Іноземні гості зустрілися в Україні, зокрема, з командою центрального офісу Карітасу, національними координаторами програм протидії торгівлі людьми, допомоги дітям трудових мігрантів, кризовій молоді і сім’ям, подолання наслідків трудової міграції, відвідали партнерські організації та провели круглий стіл.

Під час перебування почесних гостей в Україні розглянуто наступні теми:

- сучасна ситуація з торгівлею людьми в Україні;
- допомога (соціальна, психологічна, медична, матеріальна, інформаційно-юридична), яка надається жертвам (в тому числі неповнолітнім) недержавними організаціями в Україні, зокрема мережею організацій Карітасу Укpаїни, Салюс, Жіночі Перспективи, Ла Страда, Сучасник та МОМ. Також підніматиметься тема ролі Церкви у процесі реінтеграції жертв торгівлі людьми;
- роль держави в процесі реінтеграції та судового переслідування (зустріч з Міністерством праці та соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та інших державних установ).
Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Нині за неофіційними даними близько 4-6 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість працює без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними за кордоном. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Спеціалісти Представництва Міжнародної Організації Міграції в Україні стверджують, що за 20 років незалежності України понад 110 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, більшість постраждалих – це жителі Сходу нашої держави. В той же час інші дослідники оприлюднюють дані, що починаючи з 1991 року, до 0,5 млн. українців були продані за кордон. За словами менеджерів проекту Організації з безпеки і співробітництва в Європі щороку жертвами торгівлі в самій країні стають понад 30 тисяч громадян.

Після падіння «залізної завіси», колишні країни Східного блоку, такі, як Албанія, Молдова, Румунія, Болгарія, Росія, Білорусь і Україна стали основними країнами-постачальниками для торгівлі жінками та дітьми. Жінок, як і раніше, змушують займатися проституцією, працювати хатніми прислугами, експлуатують у текстильній та інших галузях легкої промисловості, а дітей змушують жебракувати. Більшість українських чоловіків, які стали жертвами торгівлі, змушені працювати за невелику зарплатню в Росії та інших країнах насамперед, будівельниками, у сільському господарстві або моряками.

Карітас України спрямовує свою роботу на запобігання торгівлею людьми і допомозі жертвам цього злочину, також у співробітництві з європейськими державними і громадськими структурами займається реінтеграцією українських громадян з-за кордону до України. З 2004 року Карітас України допоміг понад 1 000 жертвам торгівлі людьми у їх реінтеграції, а також провів цілий ряд інформативно-просвітницьких заходів.

Заходи, що відбулися наприкінці травня на Львівщині, ? кажуть організатори, ? покликані оптимізувати роботу у сфері всебічної підтримки жертв торгівлі людьми, із залученням іноземного досвіду і їх постійної підтримки, побудови мережі багатопрофільних сторін-організацій такої правозахисної співпраці, залучення нового досвіду захисту потерпілих в суді тощо.
06.06.2012 | За матеріалами сайту www.clipnews.info, 05.06.2012

Ми лідери з міграції

Українців, які емігрували, зараз у світі близько 6,6 млн осіб. Україна прийняла 5 млн осіб. В Україну від емігрантів надходить грошей у 25 разів більше, ніж йде з країни. Україна знаходиться у десятці країн світу – лідерів із міграції. Про це повідомляє Weekly.ua. Згідно з доповіддю Світового банку “Міграція і грошові перекази”, у 2011 році основні країни, до яких іммігрували громадяни України, це – Росія, Польща, США, Казахстан, Ізраїль, Німеччина, Молдова, Італія, Білорусь, Іспанія. До України їхали з Росії, Білорусії, Казахстану, Узбекистану, Молдови, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Таджикистану, Киргизії. За 2010 рік, мігранти переказали в Україну близько 5,3 млрд доларів.

Львівський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості бере активну участь у навчанні на форумах та семінарах міжнародного значення. Недавно дирекція центру у складі директора Ліскевича Ростислава Ігоровича та заступника з НМР Бубняка Романа Йосифовича приймали участь у форумі навчання дорослих у Львові, що пройшов за підтримки Міжнародного інституту Німецької асоціації народних університетів DVV-International.