Співпраця з роботодавцями

З метою забезпечення  якісного підбору персоналу на  замовлення роботодавців  Львівський  центр  професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює професійно навчання безробітних, спрямоване  на здобуття та  удосконалення професійних знань, вмінь та  навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.  Отримавши теоретичні знання наші слухачі проходять виробниче навчання та практику  на підприємствах Львівщини. Після навчання  майже всі вони працевлаштовані  на тих робочих місцях, де проходили  виробничу практику. Зокрема це такі підприємства, як: ТзОВ “ПАККО Холдинг”, мережа супермаркетів “Вопак”,  ТзОВ ТВК “Львівхолод”  мережа супермаркетів “Рукавичка”, дочірнє підприємство “Рітейл Вест” мережа магазинів “Фуршет”, ТзОВ “Фарфор-кераміка”, КЕВ м. Львова, ТзОВ “Люкс Інстал-сервіс”, ТзОВ “Агролімітед”, ЛКП “Львівелектротранс”, ДП “Датський  текстиль компанії ПВН”, ПП “Майя”, тощо.

IMG_4440

Організація та забезпечення навчально-виробничого процесу в ЦПТО проходить у тісній співпраці з роботодавцями м. Львова та області. На засіданнях Ради роботодавців розглядаються плани роботи навчального центру, заслуховуються звіти про їх виконання, формується перелік професій, які необхідно ліцензувати. Зокрема, питання про основні завдання та перспективи розвитку навчального центру в 2015 році розглядалося на засіданні

IMG_4444IMG_4447

Ради 23.12.2014 року, де було визначено основні завдання Центру  на 2015 рік, конкретизовано перелік професій, які потрібно ліцензувати.

На засіданні Ради роботодавців 05.08.2015 року була заслухана інформація  про підсумки роботи Львівського  центру профтехосвіти державної служби зайнятості в першому півріччі 2015 року та основні завдання на друге півріччя. Було прийнято рішення:

 1.  Підготувати подання від адміністрації центру та Ради роботодавців ЛЦПТО ДСЗ до керівництва обласного центру зайнятості про вирішення проблемних питань щодо приміщень для профнавчання за професіями: перукар (перукар-модельєр), візажист, манікюрниця, продавець прод/непродтоварів.
 2.  Адміністрації навчального центру укомплектовувати кадри викладачів, майстрів виробничого навчання згідно штатного розпису.
 3.  В навчальних планах з підвищення кваліфікації за напрямом «Основи підприємницької діяльності» передбачити залучення до навчального процесу працівників торгово – промислової палати області.
 4.  Звернутися до керівництва Львівського обласного центру зайнятості з проханням подати на розгляд Державної служби зайнятості (Центрального апарату) пропозицію щодо комплектування груп для навчання в ЦПТО  за професіями за принципом на поточну та перспективну роботу, а не під гарантоване працевлаштування.
 5.  Адміністрації навчального центру звернутися до Ради роботодавців Львівщини з клопотанням посприяти у вирішенні питання організації виробничого навчання та виробничої практики операторів котельні на базі діючих котелень ЛКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничне теплоенерго».

За поданням Ради підготовлені відповідні звернення, ряд актуальних питань знайшли своє практичне вирішення.

Перед початком навчання  погоджуються з роботодавцями навчальні плани кожної групи,  після набутих теоретичних знань на базі Центру  слухачі проходять виробничу практику на підприємствах та організаціях області. Кращих випускників роботодавці працевлаштовують на своїх підприємствах. Тісно налагоджена співпраця з роботодавцями: ПП «Дія», ПП «Західний Буг», ТзОВ «ПАККО-Холдинг» – мережа супермаркетів «Вопак»,  супермаркетами «СІЛЬПО», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Львівський холодокомбінат» та іншими підприємствами і організаціями  області.

В 2015 році в центрі на кошти фізичних та юридичних осіб проведено навчання  59 слухачів, зокрема 58 осіб  підвищували кваліфікацію на курсах за напрямом «Безпечні методи та прийоми обслуговування котелень», 1 особа на курсах за напрямом «Технології комп’ютерної обробки інформації».

 Нові кадри на замовлення міста Львова

Для потреб нашого міста  Львіський  центр ПТО ДСЗ  проводить підготовку водіїв трамвая  та тролейбуса.

У  2015 році для організації навчального процесу на основі дуальної системи за ліцензованими професіями водій трамвая та водій тролейбуса та  удосконалення матеріально-технічної бази Центру  укладені договори найму приміщення з Львівським комунальним підприємством «Львівелектротранс» від 04.08.2015р. №429/1/39а та №429/2/39б. Згідно вказаних договорів для організації підготовки водіїв трамваїв та тролейбусів Львівському ЦПТО ДСЗ передаються  для навчання на термін до 31.07.2018 року наступні приміщення та навчальні полігони (майданчики): клас будови та експлуатації тролейбуса площею 58 м², майданчик для початкового водіння тролейбуса площею 3,8 га, кабінет будови та експлуатації трамваю площею 36,3 м², маневровий майданчик для початкового водіння трамваю площею 2,3 га. Крім цього згідно договору оренди транспортних засобів з екіпажами від 10.08.2015р. №433/50 ЛКП «Львівелектротранс» передає Львівському ЦПТО на період навчання відповідної групи 10 тролейбусів і 8 трамваїв для відпрацювання слухачами Центру навиків водіння цими транспортними засобами.

Виробниче навчання водіїв трамваїв та водіїв тролейбусів проводиться відповідно в трамвайному та тролейбусному депо ЛКП «Львівелектротранс» згідно підписаного договору про співпрацю. Виробничі майстерні та наявна в депо матеріально-технічна база використовуються на безоплатній основі.

Така система  навчання, що проводиться на виробничі базі замовника дає свої позитивні результати  і вже у березні- квітні  буде проведений перший випуск 10 водіїв трамвая і 10 водіїв тролейбуса._(2)_142015084080_14248522319_143213299179_143300940569

ПРОТОКОЛ № 5

Засідання Ради роботодавців Львівського Центру ПТО ДСЗ

         05.08.2015 р.                                                                        м. Львів

Присутні:

Яворський Михайло Степанович – директор Львівського центру науки, інновацій та інформатизації, голова Ради роботодавців;

Бермес Зеновій Миколайович – голова Асоціації роботодавців Львівської області.

Беньо Уляна Олександрівна – завідуюча оргвідділом Львівської торгово – промислової палати;

Вантух Зіновій Зіновійович – заступник директора з навчально – виробничої роботи Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості.

Верещинський Роман Андрійович – заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації;

Дрівко Олег Ігорович – заступник директора Львівського міського центру зайнятості;

Кузнєцова Марія Іванівна – начальник відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятост;.

Наконечна Наталія Володимирівна – заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості;

Сорока Мирослав Ярославович –  старший майстер Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості;

Чепіль Ольга Богданівна – провідний фахівець  відділу  зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського обласного центру зайнятості.

Порядок денний:

 1. Про підсумки роботи Львівського  центру профтехосвіти державної служби зайнятості в першому півріччі 2015 року та основні завдання на друге півріччя.

Слухали:

Вантуха З.З. – інформація про підсумки роботи навчального центру у першому півріччі 2015 року та завдання на друге півріччя додається.

Сороку М.Я., який наголосив на необхідності термінового вирішення питання з приміщеннями для організації навчального процесу, запропонував від імені Ради роботодавців звернутися до керівництва обласної служби зайнятості для вирішення цього питання. Він також зазначив про необхідність прийняття на роботу на постійній основі викладачів та майстрів виробничого навчання згідно затвердженого штатного розпису, оскільки ліцензовані нові професії, є багато груп слухачів.

Бермеса З.П., який наголосив на тому,  що останнім часом різко впала пропозиція на робітничі професії зі сторони роботодавців. Це свідчить про те, що підприємства більше працюють в тіні, навіть більше того – в державі цілі галузі вийшли за межі закону. Всі ці речі потрібно відстежувати, поки що це робиться поверхово, без об’єктивного аналізу процесів, які відбуваються внизу – на підприємствах. Необхідно створити такі умови, щоб для підприємців не було мотивації переходити в тінь. В цьому плані потрібно адаптувати наші підходи та норми в напрямку європейської інтеграції, всесторонньо вивчати і впроваджувати досвід країн Євросоюзу, зокрема Польщі. Потрібно також покращувати якість навчання, підвищувати класність робітників.

Яворського М.С., який в продовження розмови про проблемні питання сказав, що підприємці не завжди хочуть йти в тінь, для цього є багато об’єктивних та суб’єктивних причин. Недосконалість нашого законодавства, необдумані, безсистемні підходи на державному рівні заставляють їх це робити. Щодо проблем дослідження ринку праці добре було б взяти на рівні області якусь сферу і конкретно, всебічно вивчити питання щодо попиту – пропозиції робочої сили, добре щоб це був якийсь пілотний проект.

Наконечну Н.В., яка сказала, що в даний час на базі Львівської області Державною службою зайнятості опрацьовується такий пілотний проект. Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості розроблена відповідна анкета, по якій проводиться опитування роботодавців в м. Львові та К. Бузькому районі Львівської області. Працівники обласного центру зайнятості, як особисті консультанти, закріплені за роботодавцями. У вересні – жовтні буде проведено опитування. Звичайно що потрібно цю акцію інформаційно підсилити, доопрацювати саму анкету. Але в кінцевому результаті це дасть змогу вдосконалити роботу з роботодавцями, вивчити потребу в кадрах з метою оперативного та гнучкого вирішення кадрових питань для підприємців з однієї сторони та  працевлаштування безробітних з другої сторони.

Верещинського Р.А., який сказав, що такий пілотний проект є досить доброю справою для області тому що життя рухається вперед, не стоїть на місці, тому до вирішення кожної справи, а тим більше такої актуальної як працевлаштування безробітних, потрібен системний, програмний  підхід. Якщо взяти систему АПК області, то на даний час в цій сфері працює 1300 господарств, 400 харчопереробних підприємств. Яка там зараз картина в плані вакансій, які тенденції, потреби, запити роботодавців – ніхто таких системних досліджень не проводить. А чому не використати для таких досліджень науковий потенціал області, який є досить потужним.

Кузнєцову М.І., яка сказала, що серед безробітних, зареєстрованих в службі зайнятості області, до 60% з вищою освітою. Багато з них хочуть перекваліфікуватися на робітничі професії, найпопулярнішими серед них є перукарі, візажисти, манікюрниці, продавці. На курси цільового підвищення кваліфікації за напрямком «Основи підприємницької діяльності» дуже часто скеровуємо колишніх банкірів, державних службовців. Щодо цього напрямку роботи, то при підготовці майбутніх підприємців доцільно до навчального процесу залучати спеціалістів торгово – промислової палати області, які могли б розповісти специфіку своєї роботи в плані співпраці з підприємцями, зацікавити їх у майбутній співпраці, навіть проводити їх своєрідний супровід.

Беньо У.О., яка сказала, що торгово – промислова палата готова співпрацювати по цьому питанню, навіть зацікавлена в цьому. Більше того – в вересні цього року в торгово – промисловій палаті буде проводитися день відкритих дверей з метою співпраці з підприємствами.

Вантуха З.З., який озвучив проблему комплектування груп слухачів, зокрема те, що ліцензійні обсяги в навчальному центрі за перше півріччя виконані на 81%. Основна причина – в тому, що групи в основному  формуються в кількості 8 – 12 слухачів замість 15 – 25. Але фінансові затрати (зарплата викладачів, майстрів виробничого навчання, оплата за комунальні послуги, енергоносії і т.п.) йдуть як на повноцінні групи. В кінцевому результаті виходить, що навчання наприклад одного зварника в такій некомплектній групі обходиться в 4 і більше тисяч замість 2,  або менше в групі, де навчається 20 – 25 слухачів. Крім цього він вказав на проблему співпраці з роботодавцями щодо організації виробничого навчання та виробничої практики такої категорії слухачів, як оператори котельні на базі діючих котелень ЛКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго». Керівництво даних підприємств відмовилося від співпраці по даному питанню.

Бермес З.П. запропонував для вирішення даного питання офіційно звернутися до вказаних роботодавців від імені Ради роботодавців Львівщини.

Вирішили:

 1. Інформацію заступника директора Львівського ЦПТО ДСЗ Вантуха З.З. взяти до відома.
 2.   Підготувати подання від адміністрації центру та Ради роботодавців ЛЦПТО ДСЗ до керівництва обласного центру зайнятості про вирішення проблемних питань щодо приміщень для підготовки перукарів, візажистів, манікюрниць, продавців.
 3. Адміністрації навчального центру по мірі можливості укомплектувати кадри викладачів, майстрів виробничого навчання згідно штатного розпису.
 4. В навчальних планах по підвищенню кваліфікації за напрямом «Основи підприємницької діяльності» передбачити залучення до навчального процесу працівників торгово – промислової палати області.
  1. Звернутися до керівництва Львівського обласного центру зайнятості з проханням подати на розгляд Державної служби зайнятості (Центрального апарату) пропозицію щодо комплектування груп для навчання в ЦПТО  за професіями за принципом на поточну та перспективну роботу, а не під гарантоване працевлаштування.
  2. Адміністрації навчального центру звернутися до Ради роботодавців Львівщини з клопотанням посприяти у вирішенні питання організації виробничого навчання та виробничої практики операторів котельні на базі діючих котелень ЛКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

Закриваючи засідання, голова ради Яворський М.С. доручив секретарю Ради підготувати подання до адміністрації Центру по тих питаннях, що розглядалися на засіданні Ради.

Голови Ради                                                                   Яворський М.С.

Секретар Ради                                                                  Вантух З.З.

 

У 2014 році покращилася робота з роботодавцями.  Для ліцензування нових професій, організації навчально – виробничого процесу  використовується матеріально – технічна база роботодавців, навчальних закладів області. Укладені довготривалі угоди про співпрацю щодо організації та проведення профнавчання з Львівським комунальним підприємством «Львівелектротранс», на базі якого буде проводитися навчання водіїв трамваїв та тролейбусів, Львівським національним аграрним університетом, де буде проводитися навчання трактористів – машиністів різних категорій, Автошколою СТК ПО «Електрон», Львівським міським центром зайнятості, ТзОВ «Фабрика меблів ВЕЕМ», іншими підприємствами та установами області. Це дало змогу ліцензувати нові професії, налагодити навчально – виробничий процес. Проте питання  щодо орендування площ для облаштування майстерень з метою проведення виробничого навчання та виробничої практики слухачів ще і надалі є досить актуальним.

В 2014 році активізувалася робота Ради роботодавців навчального центру,

IMG_4439

проведено два засідання Ради, оновлено склад Ради, обрано голову, обговорено діяльність навчального центру в 2014 році та окреслені перспективи його роботи  на 2015 рік, затверджено план роботи Ради на наступний рік. За поданням Ради прийнято наказ, яким затверджено оновлений склад Ради роботодавців навчального центру, нову редакцію Положення про Раду роботодавців, дані конкретні доручення на виконання пропозицій, що висловлювали члени Ради на засіданні. Зокрема, підготувати пропозиції щодо спрощення процедури ліцензування робітничих професій та вивчити можливість налагодження співпраці із зарубіжними фондами та навчальними закладами, а також опрацювати питання відкриття філіалу навчального центру в м. Дрогобичі.

Перед початком навчання  погоджуються з роботодавцями навчальні плани кожної групи,  після набутих теоретичних знань на базі Центру  слухачі проходять виробничу практику на підприємствах та організаціях області. Кращих випускників роботодавці працевлаштовують на своїх підприємствах. Тісно налагоджена співпраця з роботодавцями: ТзОВ «АЙПІЄ – Л» (ринок «Південний»), ТзОВ «ПАККО-Холдинг» – мережа супермаркетів «Вопак»,  супермаркетами «СІЛЬПО», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Львівський холодокомбінат» та іншими підприємствами і організаціями  області.

 ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор

Львівського центру професійно-технічної

освіти державної служби зайнятості

______________ Р. Бубняк

«24»   грудня  2014р.

Положення про Раду роботодавців Львівського центру професійно-технічної освіти

державної служби зайнятості»

 1. 1.      Загальні положення

1.1. Це Положення регулює питання, пов’язані з утворенням та організацією роботи Ради  роботодавців Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (надалі – Рада), визначає порядок її діяльності. 1.2. Рада є дорадчим органом Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (надалі – Центр). 1.3. Метою діяльності Ради є: 1.3.1. Формування та збереження ефективних зв’язків Центру з роботодавцями для покращення якості освітніх послуг; 1.3.2. Пошук шляхів оптимальної співпраці між Центром та роботодавцями; 1.4. Основними завданнями Ради є: 1.4.1. Визначення подальшої стратегії діяльності та розвитку Центру із врахуванням тенденцій ринку праці. 1.4.2. Забезпечення відповідності навчальних планів і програм  вимогам та потребам часу. 1.4.3. Сприяння проходженню виробничого навчання та виробничої  практики на підприємствах, організаціях, установах та працевлаштуванню випускників Центру. 1.4.4. Визначення необхідності в придбанні обладнання, інструментів та витратних матеріалів для навчальних цілей Центру з метою формування матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень для навчання слухачів новим технологіям виробництва; 1.4.5. Сприяння залученню позабюджетних коштів для потреб Центру . 1.4.6.  Проведення ефективного аналізу заповнення вакансій підприємств, організацій, установ регіону випускниками Центру з метою удосконалення навчального процесу.

2. Порядок формування персонального складу Ради .

2.1. До складу Ради запрошуються керівники (заступники керівників чи представники) ринкоутворюючих підприємств регіону. 2.2. Участь представників роботодавців в роботі Ради є добровільною та здійснюється на безоплатній основі. 2.3. Склад Ради затверджується наказом директора Центру за поданням Ради. 2.4. До складу Ради входять директор та заступники директора Центру, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям та начальник відділу організації   профнавчання, Львівського обласного центру зайнятості, директор Львівського міського центру зайнятості, директори базових центрів зайнятості. 2.5. Член Ради вибуває з її складу за особистою заявою. 2.6. У випадку вибуття члена Ради його наступник призначається в порядку, в якому був призначений член Ради, що вибув. 2.7. Рада здійснює свою діяльність за таким напрямками: промисловість, будівництво, сільськогосподарське виробництво, сфера обслуговування та інші. При необхідності за напрямками діяльності (професіями) можуть утворюватися Консультативні Ради, в склад яких запрошуються фахівці для вирішення проблемних чи перспективних питань роботи Центру.

 1. 2.      Посадові особи Ради

3.1. Рада обирає зі свого складу Голову Ради та заступника Голови Ради, секретаря Ради. 3.2. Голова Ради, його заступник та секретар обираються на першому засіданні Ради. Кандидатура Голови Ради (заступника Голови Ради), секретаря Ради може бути запропонована будь-яким членом Ради. Кандидатури ставляться на голосування в порядку їх висунення. Кандидат має право відвести свою кандидатуру. Обраною вважається особа, за яку подано голоси більшості складу Ради. 3.3. Голова Ради обирається на термін не більше двох років та не більше двох термінів поспіль. 3.4. Голова ради: – організовує діяльність Ради відповідно до плану роботи на поточний рік , затвердженого на засіданні ради; – скликає засідання Ради, керує їх підготовкою; – головує на засіданнях Ради, стежить за дотриманням Положення; – підписує документи Ради; – представляє Раду на форумах, нарадах, семінарах, інформує громадськість про діяльність Ради; 3.5. Заступник Голови Ради виконує функції Голови Ради за його відсутності чи неможливості виконання Головою Ради своїх обов’язків. 3.6. Секретар Ради: – інформує членів Ради про місце і час засідань; – оформляє протокол засідань Ради; – готує матеріали, проекти рішень Ради відповідно до плану роботи; – здійснює інформаційне забезпечення діяльності Ради; – ознайомлює членів Ради з відповідними матеріалами, документами, тощо; – веде документацію Ради  та відповідає за її збереження; – виконує інші повноваження, делеговані  Головою Ради, чи його заступником.

4. Засідання Ради

4.1. Формою роботи Ради є засідання, які проводяться за потребою, але не рідше одного разу в півріччя. 4.2. Позачергові засідання Ради проводяться з ініціативи Голови Ради або більшості членів. 4.3. Час та місце засідання визначає Голова Ради або члени Ради, що ініціювали засідання. 4.4. Секретар Ради зобов’язаний повідомити всіх членів Ради про засідання не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до його проведення. 4.5. Засідання вважається правомірним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів Ради. 4.6. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів членів Ради, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів, вирішальним є голос головуючого на засіданні Ради. Засідання Ради оформляються протоколом, який підписується головуючим та секретарем. 4.7. Засідання Ради базується на принципах: – взаємної поваги та прозорості; – рівної участі всіх членів Ради; – дотримання даного  Положення; – спрямованості на конструктивне вирішення проблем; – врахування думки меншості; – засідання оформляється протоколом, який підписує головуючий та секретар. 4.8. Рада може запрошувати на своє засідання фахівців з різних сфер виробництва, які не є членами Ради, та надавати їм cлово. 4.9. Рішення Ради підписується головою Ради та розсилається членам Ради. 4.10. Рада щорічно готує звіт про свою діяльність протягом року, за результатами якого визначає пріоритети роботи на наступний рік та аналізує  недоліки в роботі. 4.11. За результатами звіту про діяльність та необхідності вирішення перспективних питань Рада вирішує питання щодо залишення без змін або оновлення свого складу.

5. Подання Ради

5.1. Відповідно до поставленої мети та покладених на неї завдань, Рада має право звертатись з поданнями до адміністрації Центру. 5.2. Адміністрація Центру враховує у подальшій роботі рекомендації та пропозиції, висловлені у поданні Ради. У разі неможливості виконання рекомендацій та пропозицій, висловлених у поданні Ради, адміністрація Центру зобов’язана надати Раді відповідне обґрунтування в письмовій формі. 5.3. Про вжиті адміністрацією Центру заходи з питань, які містяться у поданні Ради, її члени ознайомлюються на найближчому засіданні після надходження письмової відповіді. 5.4. Рада має право повторно розглянути питання, що були предметом подання. 5.5. Рада регулярно узагальнює практику своїх звернень.

6. Забезпечення діяльності Ради

6.1. Організаційно-технічне забезпечення роботи Ради здійснює Центр. 6.2. Діяльність Ради відбувається прозоро з інформуванням всіх зацікавлених сторін. 6.3. Діяльність Ради висвітлюється на веб-сайті Центру, в засобах масової інформації. 6.4. Положення про Раду та зміни до нього затверджуються директором Центру за поданням Ради.

 

                                                          ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                              Директор Львівського центру

                                                                              професійно – технічної освіти

                                                                                державної служби зайнятості

                                                                                                                 Бубняк Р.Й. 

                                                                                  24   грудня  2014 р. 

IMG_4439

СКЛАД РАДИ РОБОТОДАВЦІВ

Львівського Центру професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. 

Яворський Михайло Степанович – директор Львівського центру науки, інновацій та інформатизації, Голова Ради.

Бубняк Роман Йосифович – директор Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості, заступник голови Ради.

Костів Артур Романович – провідний інженер з охорони праці Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості, секретар Ради.

Члени Ради:

Баран Роман Васильович – віце – президент Львівської торгово – промислової палати.

Бермес Зеновій Миколайович – голова Асоціації роботодавців Львівської області.

Вантух Зіновій Зіновійович – заступник директора з навчально – виробничої роботи Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості.

Васільєв Сергій Вікторович – директор Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс».

Вигринович Михайло Петрович – директор Яворівського районного центру зайнятості.

Волошин Богдан Васильович – директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості.

Дубляник Михайло Андрійович – старший інженер з охорони праці ТзОВ «АЙПІЄ Л» («Ринок Південний»).

Колтун Мирослав Володимирович – голова правління ПАТ «Конвеєр».

Констанкевич Марія Сильвестрівна – фізична особа – підприємець.

Кузнєцова Марія Іванівна – начальник відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятості.

Миляновський Степан Романович – директор Буського районного центру зайнятості.

Нагірняк Ольга Василівна – начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського обласного центру зайнятості.

Палій Руслана Дмитрівна – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості.

Рісний Олег Петрович – директор Львівського міського центру зайнятості.

Сорока Мирослав Ярославович – заступник директора з навчально – методичної роботи Львівського центру профтехосвіти державної служби зайнятості.

Чопик Андрій Васильович – заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.

 

   Затверджено

                                                                       на засіданні Ради роботодавців

                                                                       Львівського центру ПТО ДСЗ

                                                                            23 грудня 2014 року протокол № 4

План роботи

Ради роботодавців

 Львівського центру ПТО ДСЗ

на 2015 рік.

 1. Сприяти розвитку матеріально – технічної бази Центру, ліцензуванню нових професій, розширенню бази підприємств для проходження слухачами Центру виробничого навчання та виробничої практики.
 2.  Сприяти покращенню якості освітніх послуг, подальшому впровадженню в навчально – виробничий процес інноваційних форм та методів навчання, сучасних виробничих технологій, налагодженню ефективних зв’язків з роботодавцями, зарубіжними та вітчизняними  інвесторами, фондами.
 3.  Створити Консультативні Ради за основними напрямками навчання в Центрі (промисловість, будівництво, сільське господарство, сфера обслуговування і т.п.), які під керівництвом відповідного члена Ради будуть напрацьовувати пропозиції по покращенню освітньої діяльності Центру в даній сфері та подавати їх на затвердження Ради.
 4. Провести планові засідання Ради в липні та грудні 2015 року, на яких обговорити  роботу  Центру за відповідні періоди наступного року і хід виконання запланованих заходів.

Голова Ради                                                                       Яворський М.С. Секретар Ради                                                                    Костів А.Р.

Засідання Ради роботодавців Львівського центру ПТО ДСЗ

23 грудня 2012 року було проведено засідання Ради роботодавців Львівського центру професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. Порядок денний:

 1. Про оновлення складу Ради роботодавців і обрання голови Ради.
 2. Про діяльність Львівського центру професійно – технічної освіти  державної служби зайнятості в 2014 році.
 3. Про основні завдання та перспективи розвитку навчального центру в 2015 році.
 4.  Затвердження плану роботи Ради роботодавців на 2015 рік.

Головою Ради роботодавців обрано Яворського Михайла Степановича  – директора  Львівського центру науки, інновацій та інформатизації. Затверджено нову Редакцію Положення про Раду роботодавців. Відбулася невимушена, зацікавлена розмова, в ході якої члени Ради роботодавців проаналізували роботу навчального центру в 2014 році, висловили свої пропозиції щодо перспектив та пріоритетів розвитку центру в 2015 році. Директор Львівського центру ПТО ДСЗ Бубняк Р.Й. ознайомив присутніх з діяльністю центру в 2014 році та планами  на 2015 рік. Зокрема він відмітив, що  станом на 23 грудня 2014 року до Центру було скеровано на професійно-технічне навчання 2207 слухачів, фактично виконано річне завдання, що було передбачене бюджетною програмою.  До кінця року передбачається ще приблизно до 100 слухачів, тобто перевиконання плану орієнтовно на 5 відсотків. В цьому році професійну підготовку та перепідготовку в Центрі проходили 181 особа, підвищували кваліфікацію – 1902 особи. Станом на сьогоднішній день, тобто з 01 січня по 23 грудня 2014 року в центрі підготовлено 114 кваліфікованих робітників за професіями:

Крім цього Львівський центр ПТО ДСЗ навчав слухачів на замовлення працедавців, зокрема, комунальних підприємств м. Львова – 30осіб підвищували кваліфікацію на курсах за напрямом «Технології комп’ютерної обробки інформації» , 60 осіб на замовлення ТзОВ «АЙПІЄ-Л» (ринок «Південний»0 за напрямом «Основи охорони праці на підприємстві»; 2 –особи за кошти фізичних осіб. Бубняк Р.Й. подякував за допомогу в цих питаннях адміністрації ринку «Південний», зокрема Писарчуку Петру Івановичу, Гнилянському Петру Степановичу і присутньому на засіданні Дублянику Михайлові Андрійовичу. В 2014 році для забезпечення навчального процесу було придбано предметів довготривалого використання на загальну суму 33 918 грн. в тому числі мийка перукарська, сушар перукарський та крісла для навчання перукарів, вібросито, компресор, нівелір та плоскошліфувальна машина для підготовки мулярів та штукатурів. На придбання розхідних матеріалів на навчальні цілі витрачено 22 765 грн. Для покращення інформаційного забезпечення навчального процесу закуплено 10 комп’ютерів із програмним забезпеченням на загальну суму 74 тис. грн. Для поповнення бібліотечних фондів придбано літературу на суму 28 200 грн. На 2015 рік планується розширити матеріально – технічну базу Центру: створити та укомплектувати 7 майстерень виробничого навчання, 2 лабораторії, 8 навчальних кабінетів. Протягом наступного року Львівським центром ПТО ДСЗ планується здійснити професійно-технічне навчання  2800 безробітних, в тому числі 3 особи з інших регіонів, які виявили бажання навчатися у Львівському ЦПТО ДСЗ. В центрі проходитимуть підготовку та перепідготовку за ліцензованими професіями  785 осіб у 44 групах ( з них 300 осіб – 18 груп за професіями, що вже ліцензовані та 485 осіб – 26 груп за професіями, що плануються до ліцензування). Планується ліцензувати професії: водій трамвая, водій тролейбуса, тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва різних категорій, перукар, манікюрниця, візажист, муляр, штукатур, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні.  Підвищення кваліфікації  з категорії на категорію за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» проходитимуть 180 осіб у 9 групах. Підвищити кваліфікацію на короткотермінових  курсах цільового призначення  планується 1835 особам у 81 групі. Підготовку трактористів-машиністів категорії А1, а також підвищення кваліфікації на інші категорії за професією «Тракторист-машиніст сільського господарства» планується проводити на базі Львівського національного аграрного університету, а водіїв трамваїв та тролейбусів – на замовлення та на базі  Львівського міського комунального підприємства «Львівелектротранс».. Для удосконалення навчання за професіями «Касир торговельного залу», «Продавець продовольчих товарів» та «Продавець непродовольчих товарів» заплановано  обладнати майстерню та придбати торгове обладнання  на суму 10,8 тис. грн. На початок та кінець 2015 року у Львівському центрі ПТО ДСЗ заплановано 28 штатних одиниць, в т.ч.  12 осіб  – педагогічні працівники. В обговоренні прийняли участь:

Кузнєцова М.І.- начальник відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятості, яка ознайомила присутніх з переліком послуг, що надає служба зайнятості, видами професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників. Вона наголосила, що для покращення якості навчального процесу роботодавці приймають участь у складанні навчальних програм, працюють у складі кваліфікаційних комісій. Також продемонструвала слайди в підтвердження вигод для підприємств при прийнятті на роботу безробітних за скеруваннями центрів зайнятості, зокрема виплаті роботодавцям компенсації у сплаті єдиного соціального внеску. В її виступі прозвучали і проблемні питання  організації навчання безробітних, зокрема в 2014 році службою зайнятості було видано 329 ваучерів для навчання безробітних і лише 57 осіб скористалися ними. Решту залишилися не використаними, відповідно не використані кошти. Причина в тому, що коледжі мають ліцензії  на навчання відповідних фахівців рівня молодшого спеціаліста, а на перепідготовку по даних спеціальностях не мають ліцензій. Тому кошти є, ваучери видаються, а навчати немає де. Всього є затверджено 35 професій, по яких можна отримати ваучери на навчання.

Палій Р.Д. – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості, яка в своєму виступі розкрила механізм компенсації єдиного соціального внеску службою зайнятості для роботодавців, що приймають на роботу скерованих безробітних.  При цьому роботодавець повинен дотримуватися певних умов, а саме не зменшувати кількості працівників, вести діяльність у пріоритетних галузях. Привела приклад, що при зарплаті в 1300 грн. відрахування будуть приблизно 480 грн., отже роботодавець отримає компенсацію за рік біля 6 тис.грн.

Миляновський С.Р. – директор Буського районного центру зайнятості, який в підтвердження цих слів привів приклад ФГ «Апогей»,  в якому було оформлено на роботу 13 працівників і сума компенсації склала біля 100 тис.грн. Він наголосив, що основна умова – стабільний роботодавець, адже угода укладається на 2 роки, а компенсацію виплачують за перший рік. При порушенні умов укладеної угоди роботодавець повертає отримані кошти. В своєму виступі він також сказав, що проблемним питанням для сільської місцевості є навчання певних категорій молодших спеціалістів, зокрема землевпорядників для сільських рад, яких немає де готувати.

Чопик А.В. – заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, який сказав, що для розвитку кооперації на селі, зокрема для кооперативів по заготівлі молока, необхідні люди, що вміють робити аналізи молока. В цілому для кооперативів, що зараз розвиваються в аграрному секторі економіки, необхідні спеціалісти середньої ланки. Крім цього, як зауважив в своєму виступі Чопик А.В., на ринку праці досить затребуваними зараз є креслярі, що володіють ІТ – технологіями. Чопик А.В також задав питання які є проблеми по отриманню ліцензії для підготовки працівників робітничих професій.

Бубняк Р.В. і Сорока М.Я дали обґрунтовану відповідь на дане питання, окреслили проблемні питання, які виникають при отриманні ліцензій.

Бермес З. М. – голова Асоціації роботодавців Львівської області запропонував підготувати відповідне звернення для вирішення цього питання. При цьому він зауважив, що такі ліцензії повинні видаватися на рівні області, а не в міністерстві.

Миляновський С.Р. – директор Буського районного центру зайнятості задав питання чи не є перешкодою для отримання ліцензії те, що приміщення навчального центру орендуються.

Бубняк Р.Й., відповідаючи на поставлене запитання, розповів про систему співпраці з навчальними закладами, підприємствами, установами в плані підписання довготривалих договорів співпраці для організації навчального процесу, виробничої практики, що дає змогу використовувати їх матеріально – технічну базу, впроваджувати нові технології та методи навчання.

Волошина Б. В.  – директора Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, який сказав, що для розвитку мережі навчального центру доцільно було б опрацювати питання відкриття філіалу на базі коледжу в м. Дрогобичі, де можна було б навчати слюсарів по ремонту автомобілів, водіїв та фахівців інших робітничих професій.

Яворського М. С. – директора Львівського центру науки, інновацій та інформатизації, який навів приклад діяльності аналогічного навчального центру в м. Перемишлі в Польщі, де випускники отримують свідоцтва чи дипломи європейського зразка. Він вказав також на можливість організації співпраці з такими навчальними закладами.

План роботи Ради роботодавців на 2015 рік. (проект):

 1. Сприяти розвитку матеріально – технічної бази Центру, ліцензуванню нових професій, розширенню бази підприємств для проходження слухачами Центру виробничого навчання та виробничої практики.
 2.  Сприяти покращенню якості освітніх послуг, подальшому впровадженню в навчально – виробничий процес інноваційних форм та методів навчання, сучасних виробничих технологій, налагодженню ефективних зв’язків з роботодавцями, зарубіжними та вітчизняними  інвесторами, фондами.
 3.  Створити Консультативні Ради за основними напрямками навчання в Центрі (промисловість, будівництво, сільське господарство, сфера обслуговування і т.п.), які під керівництвом відповідного члена Ради будуть напрацьовувати пропозиції по покращенню освітньої діяльності Центру в даній сфері та подавати їх на затвердження Ради.
 4. Провести планові засідання Ради в липні та грудні 2015 року, на яких обговорити  роботу  Центру за відповідні періоди наступного року і хід виконання запланованих заходів.

ПРОТОКОЛ № 3

Засідання Ради роботодавців Львівського Центру ПТО ДСЗ.

 10.07.2014 р.                                                                                    м. Львів

Присутні: Бубняк Р.Й. – заступник директора з навчально – методичної роботи             Львівського центру ПТО ДСЗ, заступник голови Ради; Костів А.Р. – провідний інженер з охорони праці Львівського центру ПТО ДСЗ, секретар Ради; Рісний О.П. – директор Львівського міського центру зайнятості, член Ради; Ковтун М.В. – голова правління ПАТ «Конвеєр», член Ради; Констанкевич М.С. – фізична особа – підприємець, член Ради; Покорчак М.В. – директор ПП «Топ – Бетон», член Ради; Палій Р.Д. – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості; Кузнєцова М.І. – начальник відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятості. Порядок денний:

 1. Підведення підсумків роботи Львівського Центру ПТО ДСЗ за перше півріччя  2014 року.
 2. Про  роботу по впровадженню в навчально-виробничий процес Центру інноваційних форм та методів навчання, сучасних виробничих технологій.
 3. Про перспективи розвитку Центру.

По першому питанню порядку денного: Слухали Бубняка Р.Й. – заступника директора з навчально – методичної роботи Львівського Центру ПТО ДСЗ, заступника голови Ради, який проаналізував роботу Центру за перше півріччя 2014 року. Зокрема, він повідомив присутніх на засіданні Ради про те, що у звітному періоді до  Львівського центру ПТО ДСЗ було скеровано на професійно-технічне навчання 1351 слухачів, у тому числі проходили професійну підготовку 44 особи, професійну перепідготовку – 85 осіб, підвищували кваліфікацію – 1222 особи. За перше півріччя 2014 року  підготовлено  44 кваліфікованих робітників за професіями:

Пройшли професійну перепідготовку 85 осіб, з них за професіями:

Колектив Центру постійно працює над покращенням якості навчання. В навчальному процесі використовується комп’ютерний клас із сучасним програмним забезпеченням, сканерами, принтерами, інтерактивними дошками, що значно полегшує викладення матеріалу викладачами та сприймання його слухачами, кабінет з охорони праці, лабораторія контрольно-касового обладнання, кабінет з матеріалознавства та спецдисциплін, бібліотека. На початок навчання кожної групи методисти Центру погоджують навчальні плани у роботодавців, де після набутих теоретичних знань на базі нашого Центру,  слухачі проходять виробничу практику. Кращих випускників роботодавці працевлаштовують на своїх підприємствах (ТзОВ «ПАККО-Холдинг» – мережа супермаркетів «Вопак», «СІЛЬПО» – мережа супермаркетів, ПАТ «Львівгаз» та інші підприємства області).          На педагогічних радах розглядаються актуальні питання організації та покращення навчального процесу. Виконано такі завдання, що були розглянуті  на засіданнях педагогічних рад і рекомендовані до впровадження в навчальний процес: -         слухачі освоювали прийоми і способи виконання виробничих робіт, типових для змісту праці робітника відповідної професії і рівня кваліфікації у виробничих умовах; -         встановлено рівень навчальних досягнень слухачів в оволодінні змісту предмета в порівнянні з вимогами діючих програм; оцінювання є особливою стороною контролю, а оцінка (бал) його результатом; -         продовжили роботу з укладання договорів ( ПП Констанкевич М.С., ТзОВ «ПАККО Холдинг» – директор Войтунь О.М., БУ№4 КЕВ м. Львова – начальник Худа Л.І., ТзОВ «Цегельний завод «Промінь» – директор Мартин О.С.)  та забезпечували організацію виробничого навчання та виробничої практики в умовах виробництва ; -         в процесі самоосвіти реалізується потреба особистості у власному розвитку; педагог уміє визначати свої сильні та слабкі сторони, володіє способами самопізнання та самоаналізу, що було виявлено за результатами В процесі навчання провели анкетування  з 1520 слухачами. Позитивно оцінили кваліфікаційний рівень викладачів, обсяги та зміст прочитаного навчального матеріалу -1435 осіб, що складає 94,4% від опитаних. Для формування позитивного іміджу з бюджету Центру були використані кошти для виготовлення та закупівлі поліграфічної рекламної продукції – це банери, буклети, візитки, календарі, папки та поліетиленові пакети для документів, блокноти, ручки з логотипом Центру. Інформація про діяльність Центру висвітлюється на сторінках інтернет-сайту.

Вирішили: інформацію заступника директора Львівського ЦПТО ДСЗ, заступника голови Ради взяти до відома. По другому питанню порядку денного:

Слухали інформацію секретаря Ради Костіва А.Р., який проінформував про роботу по впровадженню в навчально-виробничий процес Центру інноваційних форм та методів навчання, сучасних виробничих технологій. Зокрема він повідомив, що Для якісного навчання слухачів викладачами Центру впроваджуються сучасні інноваційні технології. Такі як технологія розвивального навчання  на основі поступового переходу в самостійне навчання, « навчання впродовж життя». Для доступного викладення матеріалу у  Центрі широко використовуються мультимедійна техніка із проекторами, електронні підручники, інтерактивна дошка (комп’ютерне, інформаційне навчання). На лабораторно-практичних заняттях  слухачі, отримуючи навчальну інформацію, розвивають спеціальні вміння і навички, стимулюють пізнавальну активність та самостійність.  На уроках теоретичного і виробничого  навчання використовуються елементи  рольової гри, де слухачі вчаться приймати конкретні рішення у проблемних ситуаціях; уроки-диспути. Досвідчені майстри виробничого навчання передають свій досвід у формах: інструктажу (роз’яснення та демонстрація методів роботи досвідченими працівниками),  наставництва (передача  знань, умінь досвідченої, компетентної людини менш досвідченій методом співбесід, консультацій, методом ускладнюючих завдань), майстер-класів. Центр поступово поповнює кількість навчальних фільмів, електронні підручники (ЕП),  серед них: -          правові та організаційні основи з охорони праці (ЕП); -         основи охорони праці (ЕП); -         тести з питань охорони праці; -         допуски, посадки, технічні вимірювання (ЕП); -         інформаційні технології (ЕП); -         санітарно-технічні роботи (ЕП); -         матеріалознавство (ЕП); -         слюсар з ремонту  сільськогосподарських машин та устаткування (ЕП) -         електрогазозварник (фільм); -         технологія бруківних робіт (слайди). У бібліотеці встановлений комп’ютер для вільного доступу до навчальних матеріалів та самостійного опрацювання різних тем слухачами та педагогічними працівниками Центру. Практикується проведення відкритих уроків з предметів: техніка і механізація торговельних розрахунків (викладач Полович В.І.), інформаційні технології (викладач Волощук Н.Б.), основи галузевої економіки і підприємництва (викладач Бойко Н.М.), технологія монтажу санітарно-технічних систем і устаткування (викладач Півторак І.С.), обладнання та технології зварювальних робіт (викладач Пастух Г.М.)    

 Вирішили: інформацію секретаря ради Костіва А.Р. прийняти до відома. По третьому питанню порядку денного:

 Слухали: Рісного О.П., який наголосив на необхідності ліцензування нових професій, які необхідні для міста Львова, а саме водії трамваїв та тролейбусів, оскільки відкриваються нові маршрути, зокрема на Сихів, та й наявний кадровий склад ЛКП «Львівелектротранс» потребує оновлення.

Кузнєцову М.І., яка сказала, що багато людей звертаються в районні центри зайнятості щодо підготовки трактористів – машиністів різних категорій, зокрема цікавляться підготовкою бульдозеристів, екскаваторників, тому доцільно було б організувати в Центрі навчання робітників таких професій. Крім цього вона наголосила на необхідності виконання графіка організації профнавчання безробітних на базі ЦПТО на 2014 рік, а також надання платних послуг, зокрема підвищення кваліфікації працівників за  рахунок підприємств та організацій. Палій Р.Д., яка сказала про необхідність покращення взаємозв’язків із роботодавцями, зокрема оновлення складу Ради роботодавців в зв’язку із розширенням переліку ліцензованих професій.

Вирішили: 1. Опрацювати питання щодо ліцензування нових професій: водій трамвая, водій тролейбуса, трактористи – машиністи сільськогосподарського виробництва різних категорій, які є затребувані на ринку праці в даний час. 2. Закупити обладнання для ліцензування професій: перукар, манікюрниця, візажист, муляр, штукатур, пришвидшити їх ліцензування. 3.  В зв’язку з ліцензуванням нових професій оновити та розширити склад Ради роботодавців, переглянути Положення про Раду роботодавців.. Заступник голови Ради                                                  Бубняк Р.Й. Секретар Ради                                                                  Костів А.Р.

25 грудня 2013 року відбулося Засідання Ради роботодавців Львівського Центру ПТО ДСЗ ,

на якому  були присутні:

Бубняк Р.Й. – заступник директора з навчально – методичної роботи             Львівського центру ПТО ДСЗ, заступник голови Ради; Костів А.Р. – провідний інженер з охорони праці Львівського центру ПТО ДСЗ, секретар Ради; Рісний О.П. – директор Львівського міського центру зайнятості, член Ради; Ковтун М.В. – голова правління ПАТ «Конвеєр», член Ради; Констанкевич М.С. – фізична особа – підприємець, член Ради; Покорчак М.В. – директор ПП «Топ – Бетон», член Ради; Палій Р.Д. – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості; Кузнєцова М.І. – начальник відділу організації профнавчання Львівського обласного центру зайнятості.

Порядок денний:

 1. Підведення підсумків роботи Львівського Центру ПТО ДСЗ за 2013 рік.
 2. Про виконання плану роботи Ради за 2013 рік.
 3. Затвердження плану роботи Ради на 2014 рік.

1. Слухали: Бубняка Р.Й. – заступника директора з навчально – методичної роботи Львівського Центру ПТО ДСЗ, заступника голови Ради, який проаналізував роботу Центру за 2013 рік. Зокрема він повідомив присутніх на засіданні Ради про те, що у 2013 році   Львівський центр ПТО ДСЗ, як і в попередні роки, продовжував здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних Львівської області, скерованих на навчання міськими, районними, міськрайонними центрами зайнятості задля їх працевлаштування та забезпечення потреб регіонального ринку  праці Львівщини. У 2013 році до  Львівського центру ПТО ДСЗ було скеровано на професійно-технічне навчання (за професіями) 210 слухачів, всього з перехідними 317 осіб, що на 151 особу більше , ніж у 2012 році. Збільшення кількості слухачів відбулося за рахунок ліцензованих у 2012 році професій «Касир торговельного залу», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів» та такої затребуваної на ринку праці професії, як «Електрогазозварник».  Кількість слухачів за компетенціями у 2013 році зменшилась. Всього у Львівському центрі ПТО ДСЗ проходили навчання 2222 безробітні слухачі, а також підвищили кваліфікацію за кошти юридичних осіб за  напрямом «Підвищення   ефективності роботи міських комунальних підприємств» – 38 осіб.       

Львівський центр ПТО ДСЗ підготував  204 кваліфікованих робітники за професіями:

Підвищили кваліфікацію на курсах цільового призначення 1801 безробітному. За кошти юридичних осіб підвищили кваліфікацію 38 осіб за напрямом «Підвищення   ефективності роботи міських комунальних підприємств». У 2013 році поповнили бібліотечний фонд на суму 12289 гривень. Загальна кількість примірників становить 1394 одиниць. Виробниче  навчання  слухачів здійснюється на сучасному обладнанні. Були закуплені для слухачів, які навчаються за професією «Бруківник», «Електрогазозварник», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування»: дриль електричну, кутошліфувальну машину, бензопилу, електропилу ланцюгову,  віброплиту електричну, вібромашину, бетонозмішувач, молоток відбійний,  зварювальний апарат аргоно – дугової зварки, генератор ацетиленовий, апарат зварювальний постійного струму , бак для води накопичувальний,  перфоратор, котел електричний настінний, дизель-генератор.

 1. Вирішили: інформацію заступника директора Львівського ЦПТО ДСЗ, заступника голови Ради взяти до відома.

2. Слухали: інформацію секретаря Ради Костіва А.Р. про виконання плану роботи Ради за 2013 рік. Зокрема він повідомив, що за сприянням Ради роботодавців було визначено стратегію діяльності та розвитку Центру в 2013 році із врахуванням тенденцій ринку праці, а саме:

Із  запланованих завдань виконано такі: у 2013 році розробили нові робочі навчальні плани та програми для КЦП: «Робота із сучасним торговельно-технологічним обладнанням», «Особливості роботи у плодовому саду у весняний період», «Декорування керамічних виробів», «Дотримання безпечного ведення робіт у сфері послуг», «Основи трудового законодавства та безпеки життєдіяльності на підприємствах, в організаціях, установах», «Підвищення ефективності роботи міських комунальних підприємств». У всіх навчальних кабінетах робочі місця викладачів обладнані комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет. До лабораторії контрольно-касового обладнання   закуплені стелажі, прилавки, шафи для зберігання торговельного інвентарю, калькулятори. Обладнали стендами кабінет матеріалознавства  за професіями: «Електрогазозварник» та «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Протягом 2013 року використовували інноваційні форми та методи проведення теоретичного та виробничого навчання для слухачів за професіями: «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Касир торговельного залу»  у лабораторії контрольно-касового обладнання, де встановлені найновіші електронно-контрольно-касові апарати (ЕККА), електронні ваги, комп’ютерно-касова система (ККС). Невирішеним залишилося завдання, щодо орендування площ для облаштування майстерень з метою проведення виробничого навчання та виробничої практики. Крім цього в плані роботи Ради роботодавців на 2013 рік було передбачено сприяння проходженню виробничої практики та працевлаштуванню випускників Центру на підприємствах, установах, організаціях, а також проведення ефективного аналізу заповнення вакансій підприємств випускниками Центру. По цих питаннях певні зрушення відбулися. Зокрема слухачі Центру проходять навчальну практику в торговій мережі ТзОВ «ПАККО  ХОЛДИНГ», на торгових точках ринку «Рясненський»,  ТзОВ «Самбірагротехмаш», ПАТ «Львівський холодокомбінат», ПП «Укртехпостач» та на інших підприємствах і організаціях міста Львова і області. Проте цю роботу ще потрібно вдосконалювати, напрацьовувати відповідну базу підприємств та установ області, які могли б забезпечити якісне проведення виробничої практики, а в ідеалі працевлаштування випускників Центру. Повбує  удосконалення  і робота по аналізу заповнення вакансій підприємств випускниками Центру.

 1. Вирішили: інформацію секретаря ради Костіва А.Р. прийняти до відома.

 

За результатами проведеного засідання 16 травня 2013 року була створена Рада роботодавців Львівського центру ПТО ДСЗ.

До її складу ввійшли:

Головою Ради роботодавців обрали Тетюка М.М., директора ТзОВ «Сузір’я», заступником Ради роботодавців – Бубняка Р.Й., заступника директора з навчально-методичної роботи, секретарем Ради – Костіва А.Р., провідного інженера з охорони праці Львівського центру ПТО ДСЗ. На порядку денному обговорювалися такі питання:

Заступник голови Ради роботодавців Р.Бубняк запропонував провести наступне засідання Ради роботодавців Львівського центру ПТО ДСЗ 15.11.2013р. о 11:00 год. в конференц-залі Центру. Львівський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості може надавати платні освітні послуги на замовлення роботодавців. Навчання проводитиметься за кошти роботодавця, на договірній основі за груповою та індивідуальною формами, відповідно до навчальних планів та програм, погоджених роботодавцем. Слухачі нашого Центру проходять виробниче навчання та виробничу практику на кращих підприємствах міста Львова та області. Серед таких підприємств – ПП “Топ-Бетон. Бруківка в моноліті”, де наші бруківники, які здобували теоретичні знання у Центрі на практиці навчилися майстерності викладання бруківки за новими технологіями; ПАТ “Конвеєр”, ЗАТ ПБО «Львівміськбуд», підприємство ВП «Будівельно-монтажний поїзд №908», ТДВ “Червоноградський завод металокнструкцій”, Львівський завод збірних конструкій, на яких проходили виробниче навчання та практику електрогазозварники; монтажники санітарно-технічних систем і устаткування отримували практичні навички роботи у житлово-експлуатаційному відділі міста Львова. Продавці непродовольчих товарів, касири торговельного залу набираються практичних вмінь на торговельному підприємстві “Констанкевич М.С.”,ПП “Барвінок”, магазин “Гурман”(Дрогобич).